XV edycja Międzypowiatowego Konkursu Walentynkowego  „Miłość niejedno ma imię”  - Szkoła nr 1 w Tucholi
Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi im. ks. ppłk. J. Wryczy
  • Zdjęcie budynku Szkoły Podstawowej nr. 1 w Tucholi

XV edycja Międzypowiatowego Konkursu Walentynkowego  „Miłość niejedno ma imię” 

W tym roku organizatorem XV edycji Międzypowiatowego Konkursu Walentynkowego  „Miłość niejedno ma imię”  była nasza szkoła. Finał konkursu został przygotowany przez panią Marię Łukaszewicz, panią Wiesławę Rydelek, pana Aleksandra Kielińskiego oraz panią Magdalenę Grochowską. Oprawę muzyczną przygotował pan Tomasz Kotowski. Impreza odbyła się 13 lutego, w Tucholskim Ośrodku Kultury.

Wzięli w  niej udział uczniowie ze szkół podstawowych i z oddziałów gimnazjalnych w Stobnie, Sępólnie Krajeńskim, Sypniewie, Lutowie, Jastrzębcu, Śliwicach, Raciążu, Cekcynie, Więcborku oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 3, 5 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

Nadesłane licznie prace w kategorii plastycznej (kartki walentynkowe) oceniało jury w składzie pani Małgorzata Obuchowska – przewodnicząca komisji wraz z panią Heleną Kaczanowską.

Nagrody otrzymali: Paulina Duda z SP w Stobnie, Magdalena Zapalska z  SP w Lutowie, Maja Markiewicz  i Nikola Dombrowska z SP 3 w Tucholi, Sonia Wiaderna i Julia Pestka z SP 2 w Tucholi, Lena Piotrowska i Szymon Sulik z SP 1 w Tucholi.

Oprócz tego jury przyznało 10 wyróżnień: Agacie Bartczak oraz Julii Kłodzińskiej z SP1 w Sępólnie Krajeńskim, Wiktorii Narloch i Marcie Hulisz z SP w Śliwicach, Marceli Kiestrzyn, Hani Szkodzie oraz Weronice Rolce z SP w Sypniewie, Aleksandrze Jaroch z SP 2 w Tucholi, Weronice Sikorze z SP w Jastrzębcu, Dominice Sliżewskiej z SP w Cekcynie.

Niełatwe zadanie miało też jury, oceniając wiersze młodych twórców w kategorii poetyckiej. Pan Kazimierz Żarski (przewodniczący) wraz z panią Barbarą Kasicą – Kołomyjską oraz z panem Kazimierzem Rinkiem brali pod uwagę m.in. wyraz artystyczny, środki wyrazu poetyckiego, formę, treść, oryginalne widzenie i wrażliwość poetycką i doceniając te elementy, przyznali  6 nagród oraz  3 wyróżnienia.

Miejsce I zdobyły ex aequo – Marianna Piesio z SP 2 w Tucholi, która otrzymała również Nagrodę Specjalną od  przedstawicielek Rady Rodziców SP 1 w Tucholi oraz Nikola Nawrocka z SP 1 w Tucholi, miejsce II, znowu ex aequo, zajęły: Weronika Mrozik z SP w Lubiewie oraz Marta Napiórkowska z SP 2 w Tucholi, a miejsce III, ponownie ex aequo, Oliwia Węglowska  z SP w Więcborku oraz Zuzanna Kiełpikowska z SP w Lubiewie.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Przemysława Gabrych z SP 3 w Tucholi, Julia Kaczmarek z SP w Cekcynie, Martyna Nowak z SP 1 w Tucholi.

Zmagania w kategorii recytatorskiej, ocenianej przez to samo jury, które zajmowało się poezją, mogli śledzić wszyscy zaproszeni goście.

I miejsce przyznano Julii Wiśniewskiej, reprezentującej  SP1 Tuchola, II miejsce ex aequo otrzymały Agata Łaszewska z SP2 Tuchola oraz Oliwia Węglowska z SP Więcbork, III miejsce zajęły równorzędnie aż trzy osoby: Aleksandra Pieczka z SP Bysław, Mateusz Drelich z SP 3 Tuchola, Antonina Hoppe z SP5 Tuchola (za swoje wykonanie otrzymała również ona Nagrodę Specjalną od pani Haliny Janowskiej – Giłki). Wyróżnienia trafiły do rąk Zofii Kwaśniewskiej z SP Raciąż, Alicji Suszek z SP Śliwice oraz Andżeliki Pyszki z SP 1 w Tucholi.

Warto podkreślić, że ta jubileuszowa edycja konkursu zgromadziła wielu znamienitych gości, a zarazem darczyńców nagród dla uczestników. Nie zabrakło też słów podziękowania dla pani Moniki Słomińskiej z SP 2 w Tucholi, która przez wiele lat była współorganizatorką imprezy.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, bez których hojności i wsparcia konkurs nie mógłby się odbyć, jury, za trud włożony we wnikliwe osądzenie ubiegających się o laury we wszystkich kategoriach, ale przede wszystkim uczestnikom oraz przygotowującym ich nauczycielom i opiekunom za wzruszenia, emocje, za piękno chwil, które mogliśmy wspólnie przeżyć. Do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć.