W podsumowaniu obchodów 1000-lecie Królestwa Polskiego w naszej szkole nie może zabraknąć relacji fotograficznej o tym, jak grano w gry związane z życiem i dokonaniami Bolesława Chrobrego (przypominamy, że można w dalszym ciągu wypróbować zaprojektowane przez uczniów planszówki – zapraszamy do biblioteki), kto otrzymał nagrody za wykonanie portretu króla lub królowej, jak rozwiązywaliście zagadki związane z czasami pierwszego króla Polski i kto chciał wcielić się w rolę brodatego woja wyruszającego na koronację.
Uczniowie przenieśli się w czasy średniowiecza i odkrywali historię z przeszłości. Na boisku szkolnym podczas przerw rozwiązywali wiele zagadek m.in dotyczących osady grodowej i jej mieszkańców. Poznawali, kto zarządzał polskimi grodami, kto ich bronił, czym trudnili się rzemieślnicy. Dowiedzieli się, co łączyło Bolesława z bobrami. Zgłębili tajniki architektury z czasów pierwszych Piastów i przyjrzeli się drzwiom gnieźnieńskim. Musieli przy tym wykazać się umiejętnością rozwiązania rebusów, układaniem wyrazów z sylab, odczytywaniem diagramów, obrazków, szyfrów.
Uczestnicy konkursu historyczno- plastycznego dla klas VI-VIII „Polscy królowie od Bolesława Chrobrego po Stanisława Poniatowskiego ” otrzymali nagrody za włożony wysiłek w przygotowanie pracy oraz niewątpliwy talent:
I miejsce – Dominika Nowicka z kl. 8 a
II miejsce – Patrycja Chabowska z kl. 6 b
III miejsce – Katarzyna Siniło , Wiktor Urowski z kl. 7 b
Wyróżnienia: Igor Kędziorski kl. 7 b, Gracjan Malon z kl. 6 b
Wyróżnienie za projekt nowego wzoru banknotu z Bolesławem Chrobrym otrzymał uczeń klasy IV b Juliusz Dębicki.