ŚWIĘTO DRZEWA - PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Szkoła nr 1 w Tucholi
Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi im. ks. ppłk. J. Wryczy
  • Zdjęcie budynku Szkoły Podstawowej nr. 1 w Tucholi

ŚWIĘTO DRZEWA – PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Święto Drzewa miało w szkole kilka odsłon.

Mogliście uczestniczyć w części związanej z biologią, zorganizowanej przez p. Monikę Kuligowską (konkurs dotyczący rozpoznawania drzew, zajęcia dla klas czwartych prowadzone przez zaproszonego gościa – p. Dorotę Rząskę  – Lis z Nadleśnictwa Woziwoda dotyczące budowy i rozpoznawania gatunków drzew).

Szkoła na oknach została przyozdobiona  papierowymi liśćmi w jesiennych kolorach.  Artystyczne  spojrzenie na drzewo zaprezentowała też wystawa przygotowana przez p. Marzenę Kupś – Siniło i bibliotekę przy pomocy p. Anny Konkol ze  świetlicy i p. Aleksandra Kielińskiego (prace wykonywane na technice). Przy okazji warto było sprawdzić, jakim drzewem się jest. Miłośnicy zagadek mogli wziąć udział w konkursie – zmierzyć się z rymowanym szyfrem na drzewie, dotyczącym informacji, kto z pracowników szkoły czytał sfotografowane przez nich ulubione w dzieciństwie, młodości książki?

W bibliotece przez cały październik dostępna była dla odwiedzających wystawa książek ze szkolnego księgozbioru związana z lasem, drzewami. Uczennice uczęszczające na zajęcia czytelnicze, wraz z bibliotekarką, p. Magdaleną Grochowską, odwiedziły klasy 1-3 z występem opartym na regionalnej opowieści pt. „Leśna narada”  spisanej przez p. Marię Ollick w jej książce „Legendy i powiastki z borowiackiej kastki”. Borowiackie Towarzystwo Kultury wsparło również występ pożyczeniem strojów i rekwizytów.

Przekaz związany ze Świętem Drzewa połączył się z obchodzonym w szkole „Październikiem – miesiącem bibliotek szkolnych”. Drzewa to strażnicy tradycji, podobnie jak książki, których papier jest m. in. z nich wykonywany.  Powinniśmy je szanować.

Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo