Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi im. ks. ppłk. J. Wryczy
  • Zdjęcie budynku Szkoły Podstawowej nr. 1 w Tucholi

Konkurs historyczny

26 kwietnia  2022 roku w murach naszej szkoły odbył się  Powiatowy Konkurs Historyczny „O niepodległość i granice Rzeczypospolitej w latach 1864-1922”. W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Kiełpina, Raciąża, Stobna oraz SP nr 2, SP nr 3, SP nr 5 z Tucholi. Naszą szkołę reprezentowali Klaudia Grzonkowska z kl. VIII c, Mikołaj Orlicki z kl. VIII b i Paweł Remisz z kl. VII a. Tematyka konkursu obejmowała w głównej mierze położenie Polaków pod zaborami po powstaniu styczniowym poprzez sytuację międzynarodową na początku XX wieku, polski czyn zbrojny w czasie I wojny światowej aż po powstanie wielkopolskie i walki o granice II RP. Autorką pytań konkursowych była pani Alina Okonek z ZSO w Tucholi. Uczniowie mieli do rozwiązania 34 zadania. Wszyscy uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą historyczną nt. dążeń i walki Polaków o odzyskanie niepodległości.
Ta edycja konkursu była dla nas niezwykle owocna, ponieważ nasi uczniowie zajęli dwa miejsca na podium:
I miejsce -Klaudia Grzonkowska
II miejsce – Mikołaj Orlicki
III miejsce -Jakub Hoppe z SP nr 3 w Tucholi
Wyróżnienia otrzymali: Filip Dolot i Mikołaj Zenel z SP Stobno, Szymon Krawczyk z SP nr 2 w Tucholi oraz Igor Zieliński z SP nr 5 w Tucholi.
Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!