Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi im. ks. ppłk. J. Wryczy
  • Zdjęcie budynku Szkoły Podstawowej nr. 1 w Tucholi

XVI Międzypowiatowy Konkurs „Miłość niejedno ma imię”

„Miłość to wszystkie w roku dni,
Miłość wypełnia nasze sny”.

To fragment wiersza Zuzanny Olszowej z SP nr 3 w Tucholi, wyróżnionej na XVI Międzypowiatowym Konkursie „Miłość niejedno ma imię” , organizowanym przez naszą szkołę. Podkreśla on znaczenie tego uczucia w każdej chwili naszego życia. Jest jednak taki dzień w roku, kiedy szczególnie świętujemy miłość – to walentynki. Dlatego 14 lutego organizatorzy wybrali jako datę finału zmagań uczestników imprezy w kategorii poetyckiej, plastycznej i recytatorskiej.

Tradycyjnie już, w pięknie przystrojonej różami, balonami w kształcie serc i świeczkami sali, można było obejrzeć biorące udział w konkursie kartki walentynkowe, które oceniało jury w składzie: przewodnicząca, pani Małgorzata Obuchowska oraz pani  Helena Kaczanowska. Nagrodę zdobył Krystian Piotrowski z SP Legbąd, a wyróżnienia: Maja Trzos i Kacper Domek z SP nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Emilia Stasiek oraz Julia Klon z SP Lutowo, Natalia Muzioł z SP nr 5 w Rudzkim Moście i Oliwia Rybicka z SP nr 1 w Tucholi.

Zgromadzeni goście wysłuchali też recytatorów, którzy przedstawili swoje interpretacje poezji miłosnej.  Jury, obradujące w dwóch kategoriach) – pani Barbara  Kasica -Kołomyjska, pan  Kazimierz Rink oraz pan Kazimierz Żarski dokonało oceny tych występów i przyznało I miejsce Kacprowi Knutowskiemu z SP Stobno, II miejsce ex aequo  Julicie Bonnie z SP nr 3 w Tucholi oraz Szymonowi Rywackiemu z SP Stobno, dwa równorzędne wyróżnienia powędrowały do rąk Marty Szreiber z SP nr 1 w Tucholi oraz Jakuba Sikorskiego z SP Lubiewo.

Nagrody specjalne przyznali również przyjaciele naszego konkursu: pani Halina Janowska- Giłka, Kawaler Orderu Uśmiechu, wręczyła, jak co roku, misia, który trafił tym razem do rąk Rozalii Donarskiej z SP nr 1 w  Tucholi, a przewodnicząca Rady Rodziców przy SP nr 1 w Tucholi, pani Marzena Kupś -Siniło wyróżniła raz jeszcze Kacpra Knutowskiego za „pełną miłości i wzruszającą recytację”.

Wyróżniona, przez wymienione już jury, w kategorii poetyckiej, wspominana już Zuzanna Olszowa, przeczytała swoje wiersze, które wydrukowano na pamiątkowej karcie. Nie zabrakło pięknej oprawy muzycznej przygotowanej przez nauczyciela muzyki z naszej szkoły, pana Tomka Kotowskiego, czekoladowych serc od firmy „Łuczniczka”, wspólnych zdjęć, przemówień zaproszonych gości i refleksji członków jury o trudnej sztuce pisania wierszy i recytacji. Było zatem coś dla ciała i coś dla ducha.

Mamy nadzieję, że i za rok konkurs będzie miał swoją, siedemnastą odsłonę. Wierzymy bowiem w to, że warto podkreślać moc miłości i serdecznie dziękujemy za to, że jego uczestnicy pokazali nam jej różnorodne imiona. Wierzymy również w to, że miłość nie mogłaby istnieć bez dobrych słów, gestów, poświęcenia i wsparcia – za to wszystko chcielibyśmy podziękować tym, bez których ten konkurs nie odbyłby się – pomysłodawczyni i wieloletniej organizatorce, pani Marii Łukaszewicz, wicedyrektor naszej szkoły, pani Marzenie Gumińskiej, dyrekcji SP nr 1 w Tucholi, Radzie Rodziców przy SP nr 1 w Tucholi, a zwłaszcza przewodniczącej, pani Marzenie Kupś -Siniło, pani Halinie Janowskiej -Giłka, prezes firmy „Łuczniczka”, panu Tadeuszowi Kowalskiemu, burmistrzowi miasta i gminy Tuchola, panu Michałowi Mrozowi, staroście Powiatu Tucholskiego, panu Piotrowi Mówińskiemu, dyrektorowi TOK-u w Tucholi i jego pracownikom, wszystkim członkom jury, pani Barbarze Okrzyńskiej, panu Tomkowi Kotowskiemu, firmie Ellerik, pracownikom i uczniom naszej szkoły pomagającym przy organizacji konkursu oraz wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

Organizatorzy -Wiesława Rydelek, Magdalena Grochowska, Aleksander Kieliński

Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo